Zajęcia z koncentracji uwagi i pamięci w Warszawie. Koncentracja uwagi Warszawa
Indywidualny trening usprawniający procesy koncentracji uwagi i pamięci:
Koncetracja uwagi jest procesem, w którym nadmiar informacji zostaje odrzucony, a do odbiorcy docierają tylko istotne informacje dotyczące danego zagadnienia. Koncetracja łączy się z umiejętnoscią wyboru - wybieram to, co dla mnie istotne, a resztę bodźców odrzucam. Łączy się też z umiejetnośćią skupienia i napięcia. Skupiam się na danym elemencie i utrzymuje odpowiednie napięcie. Problemy z koncentracją uwagi u dziecka? Problemy z pamięcią u dziecka? Trening czyni mistrza!
Pomoc specjalisty zaburzeń koncentracji uwagi potrzebna jest dziecku gdy:
- Dziecko wykazuje trudności w koncentracji na szczegółach, popełnia błędy nieuważne.
- Nie potrafi przez dłuższy czas skupić się na zadaniu.
- Sprawia wrażenie jakby nie słuchało przekazywanych mu komunikatów.
- Nie kończy zaczętych prac, polecenia wypełnia niedokładnie.
- Ma kłopoty z organizacją pracy i wszelkich zajęć.
- Niechętnie podejmuje zadania wymagające dłuższego wysiłku intelektualnego.
- Gubi przybory szkolne i rzeczy potrzebne do pracy i nauki.
- Łatwo ulega rozproszeniu pod wpływem słabych nawet bodźców.
- Zapomina o codziennych obowiązkach i zadaniach
Diagnoza zaburzona koncentracja uwagi
Pierwszym krokiem w klinice leczenia zespołu zaburzeń uwagi jest specjalistyczna diagnoza. Terapia rozpoczyna się po dokonanej diagnozie. Im więcej na temat koncentracji uwagi wiedzą rodzice i nauczyciele, jakie są objawy, rodzaje i przyczyny, tym bardziej efektywny będzie proces leczenia. Umiejętność koncentracji jest jedną z kluczowych umiejętności, potrzebną w procesie uczenia i prawidłowego rozwoju. Możliwość szybkiego skupienia warunkuje sukcesy w przedszkolu, szkole, domu oraz w codziennych relacjach z rówieśnikami.
- Diagnoza koncentracji uwagi/ terapia koncentracji uwagi w pierwszym spotkaniu to zawsze wywiad z rodzicami i wstępne zapoznanie dziecka.
- Indywidualny trening koncentracji uwagi dziecka wynosi 45min. Spotkania odbywają się raz w tygodniu lub co 2 tyg. Częstotliwość uczęszczania na terapie 6 miesięcy terapia krótkoterminowa przy bardzo malych trudnościach dziecka, do roku przy trudnościach umiarkowanych. Do 2 lat przy trudnościach znacznych. Regularność terapii (ilość spotkań w miesiącu ustala terapeuta). Opuszczone zajęcia zawsze muszą zostać odrobione.
- Monitorowanie postępów dziecka następuje po kilku wizytach dziecka, terapeuta prowadzący dziecko jest w stałym kontakcie z rodzicami dziecka.
- Opaty dotyczące terapii/ diagnozy zawarte w cenniku.